rzeszow logoJuż za kilka dni w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego rozpocznie się 13. Edycja Podkarpackich Targów Edukacyjnych. Dwudniowe wydarzenie jest organizowane specjalnie dla uczniów szkół średnich oraz ich nauczycieli. To doskonała okazja dla tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo będą wybierać dla siebie kierunek studiów. W tegorocznej edycji udział weźmie blisko 100 wystawców z Polski i zagranicznych krajów.
logour19 lutego 2018 r. w biurze Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy UR i Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Ze strony UR porozumienie podpisał prof. Sylwester Czopek, Rektor UR. W imieniu Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie porozumienie sygnował Dyrektor – kom. Grzegorz Skowronek.
logo WSPIA 201822 lutego odbędzie się trzecia edycja Dyktanda Rzeszowskiego, organizowanego przez WSPiA. Głównym tematem tegorocznych zmagań z zasadami ortografii i interpunkcji będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
logourRektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Sylwester Czopek powołał Radę Młodych Naukowców, w skład której weszli pracownicy naukowi wszystkich wydziałów uczelni. Do zadań utworzonej rady będzie należeć planowanie i realizowanie polityki prorozwojowej i projakościowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, opiniowanie zmian strukturalnych wprowadzanych na uczelni, a także reprezentowanie młodej kadry naukowej w kraju i na świecie.
logo WSPIA 2018Interdyscyplinarne lekcje dotyczące kryminalistyki i kryminologii, w trakcie których uczniowie poznają sposoby na praktyczne aspekty wykorzystania nauk ścisłych do wykrywania przestępstw. Dzięki porozumieniu pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Zespołem Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie powstanie pierwsza na Podkarpaciu klasa akademicka o profilu kryminalistyka i nauki pokrewne.
politechnika rzeszowska17 listopada 2017 r. w godz. 9:00–13:30 na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się targi Od talentu do innowacji. Organizatorem są Wydział Elektrotechniki i Informatyki oraz PGE GiEK Bełchatów. Targom będzie towarzyszyć otwarcie Laboratorium Virtual Reality G2A.com.
logour16 listopada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego zostaną wręczone Nagrody im Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny. Udział w konkursie biorą najlepsi absolwenci wydziału, którzy w ostatnich latach bronili pracę dyplomowe.
logourUniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w 3 kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award 2017. To jedyny taki projekt, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.
wspia rzeszow przemysl logoWSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia VII edycję Seminarium Doktoranckiego z zakresu nauk prawnych. Rekrutacja trwa do 30 listopada 2017 r. Seminarium to propozycja dla osób zainteresowanych uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk prawnych. WSPiA to jedyna na Podkarpaciu uczelnia, która posiada takie uprawnienia.
logourOd 13 do 17 października na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego będą odbywać się dni otwarte, organizowane z myślą o kandydatach na kierunki artystyczne. Jeśli chcesz rozpocząć studia na kierunku sztuki wizualne czy grafika, odwiedź Wydział Artystyczny UR i dowiedz się wszystkiego o wymaganiach rekrutacyjnych na kierunki artystyczne.
wspia rzeszow przemysl logoPrezentacja firmy Deloitte oraz Akademii Biznesu by Deloitte, informacje na temat rekrutacji, praktyk czy pracy w tej firmie oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Tak będzie wyglądał Deloitte Day w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Spotkanie z przedstawicielami największej firmy doradczej na świecie odbędzie się w najbliższą środę 25 października 2017 roku. Organizatorem Deloitte Day w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej jest Akademickie Biuro Karier oraz Żaneta Hus, studentka zarządzania i zarazem jedna z trzech Ambasadorów Deloitte w Rzeszowie.
logourCentrum Języków Obcych Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje cykliczne certyfikatowe egzaminy z języków obcych. Do egzaminów mogą podejśc nie tylko studenci, ale wszystkie osoby zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji.
Powstanie Podkarpackie Centrum Innowacji17 października podpisano w Rzeszowie list intencyjny dotyczący powstania Podkarpackiego Centrum Innowacji. W nowoczesnej placówce studenci będą mieli szansę wypróbować w praktyce swoje pomysły. Budynek ma zostać oddany do użytku już w 2018 roku, a koszty realizacji tego projektu sięgają 85 mln złotych.

wspia rzeszow przemysl logoWSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała ponad 9 milionów złotych na podnoszenie kompetencji swoich studentów. Ponad 3 mln 300 tys. zł to wartość kolejnych unijnych projektów, uczelnia otrzymała także środki pochodzące z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój Akademickiego Biura Karier oraz organizację płatnych staży dla studentów.
logourUniwersytet Rzeszowski rozpoczął realizację projektów skierowanych dla studentów i absolwentów na łączną kwotę 4 139 566,68 zł. Celem wszystkich realizowanych zadań jest podniesienie jakości studentów i absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, a co za tym idzie – zwiększenie ich atrakcyjności na rynku pracy. Dofinansowanie na realizację trzech projektów pochodzi ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
wspia rzeszow przemysl logoMgr Arkadiusz Szajna, wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został jedynym na Podkarpaciu i jednym z pierwszych w Polsce ekspertem z zakresu badań poligraficznych certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych. Certyfikat uzyskał po ukończeniu prawie 200-godzinnego kursu prowadzonego przez ekspertów m.in. z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
logourRusza rekrutacja na Mały Uniwersytet Rzeszowski! Do udziału w projekcie mogą zgłaszać dzieci w wieku od 7 do 12 lat, uczniowie szkół podstawowych, a także młodzież w wieku od 15 lat.
logourProwadzone przez pracowników Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego wykopaliska w Chotyńcu związane z odkryciem metropolii scytyjskiej dają znakomite wyniki. Okazuje się, że ziemia skrywa tam pełne potwierdzenie obecności tej kultury na terenach Polski, co przesuwa zasięg scytyjskiego kręgu kulturowego na zachód.
wspia rzeszow przemysl logoKlinika Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej znalazła się w czołówce Uniwersyteckich Poradni Prawnych. W opublikowanym niedawno przez gazetę Rzeczpospolita rankingu studenckich poradni prawnych zajęła szóste miejsce.
wspia rzeszow przemysl logo5 czerwca odbyła się uroczystość odnowienia doktoratu honoris causa dla profesora Wiesława Skrzydło, który został nadany przez Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franki. Profesor Skrzydło jest wybitnym polskim konstytucjonalistą, byłym Rektorem UMCS w Lublinie, a obecnie wykładowcą Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W uroczystości brało udział kilkunastu naukowców i studentów z Polski i Ukrainy.