logourPrzed kilkoma dniami został rozstrzygnięty konkurs konkurs ramach programu OPUS 14. Grant otrzymał projekt badawczy pod kierownictwem prof. dra hab. Sylwestra Czopka, rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekt pod tytułem “Na granicy dwóch światów. Aglomeracja chotyniecka scytyjskiego kręgu kulturowego - etap I: badania terenowe” otrzymał rekordowe dofinansowanie w wysokości 1 380 000 zł. Równolegle finansowego wyróżnienia pochodzącego z Narodowego Centrum Nauki, rzeszowski Wydział Socjologiczno-Historyczny otrzymał kategorię naukową A, która stawia jednostkę w czołówce ośrodków naukowo-badawczych.
logourJuż 14-go maja rozpoczyna się na Uniwersytecie Rzeszowskim rekrutacja studentów na kolejny rok akademicki. W tym roku oferta edukacyjna największej uczelni regionu powiększyła się o nowe kierunki, a w tym najbardziej innowacyjny – Komunikację międzykulturową na Wydziale Socjologiczno-Historycznym.
wsiiz logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dysponuje bogatą ofertą stypendiów dla swoich studentów. Na semestr letni 2017/2018 uczelnia zdecydowała o podwyższeniu większości stawek stypendialnych.
logo WSPIA 2018Już od kwietnia wszyscy studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy pobierają stypendia, otrzymają wyższą pomoc materialną o dokładnie 100zł.
wsiiz rzeszow logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy współpracy z wydawnictwem WAM wydali niezwykłą książkę, „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, o. Ludwika Wiśniewskiego, znanego polskiego dominikanina, wieloletniego duszpasterza akademickiego i działacza opozycji antykomunistycznej.
logourWydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaangażował się w organizację przeglądów filmowych przygotowywanych w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
rzeszow logoW dniach 27 i 28 lutego odbyła się 13. edycja Targów EduSalon, w której wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, tegoroczni maturzyści, studenci oraz nauczyciele. Imprezą towarzyszącą targom były 10. Europejskie Targi Pracy WorkExpo.
logo ATDSzkoda życia na pracę, której nie lubisz. Odkryj tysiące możliwości zawodowych - już we wtorek 13 marca, na Uniwersytecie Rzeszowskim - na Absolvent Talent Days, największych targach pracy, praktyk i staży w Polsce. Spotkaj się z Włodkiem Markowiczem i Maciejem Stęgą z #WebskiHR i zainspiruj się pomysłami na łączenie pracy z pasją.
wspia rzeszow przemysl logoAnaliza wyników wstępnych na aplikacje została opracowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości! Połowa ubiegłorocznych absolwentów prawa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników.
rzeszow logoJuż za kilka dni w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego rozpocznie się 13. Edycja Podkarpackich Targów Edukacyjnych. Dwudniowe wydarzenie jest organizowane specjalnie dla uczniów szkół średnich oraz ich nauczycieli. To doskonała okazja dla tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo będą wybierać dla siebie kierunek studiów. W tegorocznej edycji udział weźmie blisko 100 wystawców z Polski i zagranicznych krajów.
logour19 lutego 2018 r. w biurze Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy UR i Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Ze strony UR porozumienie podpisał prof. Sylwester Czopek, Rektor UR. W imieniu Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie porozumienie sygnował Dyrektor – kom. Grzegorz Skowronek.
logo WSPIA 201822 lutego odbędzie się trzecia edycja Dyktanda Rzeszowskiego, organizowanego przez WSPiA. Głównym tematem tegorocznych zmagań z zasadami ortografii i interpunkcji będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
logourRektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Sylwester Czopek powołał Radę Młodych Naukowców, w skład której weszli pracownicy naukowi wszystkich wydziałów uczelni. Do zadań utworzonej rady będzie należeć planowanie i realizowanie polityki prorozwojowej i projakościowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, opiniowanie zmian strukturalnych wprowadzanych na uczelni, a także reprezentowanie młodej kadry naukowej w kraju i na świecie.
logo WSPIA 2018Interdyscyplinarne lekcje dotyczące kryminalistyki i kryminologii, w trakcie których uczniowie poznają sposoby na praktyczne aspekty wykorzystania nauk ścisłych do wykrywania przestępstw. Dzięki porozumieniu pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Zespołem Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie powstanie pierwsza na Podkarpaciu klasa akademicka o profilu kryminalistyka i nauki pokrewne.
politechnika rzeszowska17 listopada 2017 r. w godz. 9:00–13:30 na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się targi Od talentu do innowacji. Organizatorem są Wydział Elektrotechniki i Informatyki oraz PGE GiEK Bełchatów. Targom będzie towarzyszyć otwarcie Laboratorium Virtual Reality G2A.com.
logour16 listopada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego zostaną wręczone Nagrody im Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny. Udział w konkursie biorą najlepsi absolwenci wydziału, którzy w ostatnich latach bronili pracę dyplomowe.
logourUniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w 3 kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award 2017. To jedyny taki projekt, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.
wspia rzeszow przemysl logoWSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia VII edycję Seminarium Doktoranckiego z zakresu nauk prawnych. Rekrutacja trwa do 30 listopada 2017 r. Seminarium to propozycja dla osób zainteresowanych uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk prawnych. WSPiA to jedyna na Podkarpaciu uczelnia, która posiada takie uprawnienia.
logourOd 13 do 17 października na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego będą odbywać się dni otwarte, organizowane z myślą o kandydatach na kierunki artystyczne. Jeśli chcesz rozpocząć studia na kierunku sztuki wizualne czy grafika, odwiedź Wydział Artystyczny UR i dowiedz się wszystkiego o wymaganiach rekrutacyjnych na kierunki artystyczne.
wspia rzeszow przemysl logoPrezentacja firmy Deloitte oraz Akademii Biznesu by Deloitte, informacje na temat rekrutacji, praktyk czy pracy w tej firmie oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Tak będzie wyglądał Deloitte Day w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Spotkanie z przedstawicielami największej firmy doradczej na świecie odbędzie się w najbliższą środę 25 października 2017 roku. Organizatorem Deloitte Day w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej jest Akademickie Biuro Karier oraz Żaneta Hus, studentka zarządzania i zarazem jedna z trzech Ambasadorów Deloitte w Rzeszowie.