logourDziś na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczął się Tydzień Otwartych Pracowni. Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić każdą z pracowni, obejrzeć prace studentów wydziału, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat procesu rekrutacji na kierunki artystyczne.
logourW ramach tegorocznych Rzeszowskich KultURaliów, organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski, już w piątek 26 maja odbędzie pierwsza impreza z tegorocznego cyklu "Z Zumba Fitness po Zdrowie".
politechnika rzeszowskaJuż 9 maja we wtorek odbędzie się konferencja naukowa w ramach II Rzeszowskiego Dnia Wody. Konferencja odbędzie się na na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji, które poprowadzą pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci.
politechnika rzeszowskaJuż dzisiaj na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza rusza II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywy rozwoju”. Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania PR, Instytut Polityki Energetycznej im. I Łukasiewicza oraz „Eurointegracja”, Studenckie Koło Naukowe uczelni.
logourJuż dzisiaj rusza Tydzień Zdrowia i Sportu na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wydarzenie jest organizowane przez Samorząd Studentów Wydziału Medycznego oraz Wychowania Fizycznego UR przy współpracy IFMSA Poland Oddział Rzeszów.
logourJeszcze w poprzednim roku, w październiku Uniwersytet Rzeszowski otrzymał uprawnienia od MNiSW do przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikowanych z języka polskiego jako obcego na wszystkich poziomach. Od tego czasu obył się jeden egzamin dla, a już w czerwcu studenci i absolwenci przystąpią do kolejnego.
logourOd nowego roku akademickiego Uniwersytet Rzeszowski zmienia konwencje realizacji zajęć na kierunku Biotechnologia. Studenci będą kształcić się w obiektach zlokalizowanych na terenie Rzeszowa. Tym sposobem, w jednym miejscu będą mogli korzystać z całej nowoczesnej infrastruktury UR.
logourJuż 30 marca na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się Dzień otwartych dla uczniów szkół średnich. W programie przewidziane będą pokazy, wystawy, szkolenia, a także strefa wystawiennicza. Dzień później odbędzie III edycja Nocnych Spotkań z Nauką.
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu kryptografii. Spotkania zostaną przygotowane z myślą o o uczniach szkół podstawowych. Uczestnicy będą mogli samodzielnie złamać szyfr ENIGMy, odkryć historyczne algorytmy kodowania, a także dowiedzieć się czym jest szyfr Cezara.
politechnika rzeszowskaJuż 29 marca odbędzie się Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Wydarzenie ma na celu zapoznanie uczniów klas maturalnych z możliwością studiowania na nowym Wydziale Politechniki Rzeszowskiej. Plan spotkania obejmuje m.in. pokaz najnowszych osiągnięć techniki oraz prezentację możliwości rozwoju zawodowego po ukończeniu studiów na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym PRz.
wspia rzeszow przemysl logoNa WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zostanie wprowadzony nowatorski w skali kraju program rozliczania przedmiotów „Step by Step”. Studenci uczelni zamiast tradycyjnych egzaminów, będą zaliczać przedmioty, za które zostaną im przyznane punkty. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa będzie przyznawać punkty studentom nie tylko za wiedzę zaprezentowaną podczas zaliczeń, ale także za dodatkowe aktywności.
politechnika rzeszowska21 marca Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Podpisane porozumienie zapewni możliwości rozwoju zarówno uczelni, jak i ZUS poprzez wspólne przedsięwzięcia, konferencje naukowe, doradztwo, projekty badawcze, praktyki.
WSPiA stworzy platformę e-usług edukacyjnychWSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa za ponad 5 mln zł zrealizuje projekt pt. „Platforma e-usług edukacyjnych”, w ramach którego stworzonych zostanie 12 elektronicznych platform usługowych podnoszących warunki studiowania i kontaktowania się studentów z Uczelnią. 85% środków na realizację projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
BlinkMouse – aplikacja dla osób niepełnosprawnych ruchowoDr inż. Joanna Marnik z Katedry Informatyki i Automatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej stworzyła aplikację BlinkMouse zastępującą mysz komputerową. BlinkMouse pozwala na pełną obsługę komputera osobom całkowicie sparaliżowanym, które poruszają jedynie powiekami. W połączeniu z klawiaturami ekranowymi aplikacja umożliwia komunikowanie się z otoczeniem. Do używania jej wystarczy komputer z kamerą internetową ustawioną naprzeciw twarzy użytkownika.
Edusalon logo1W dniach 7-8 lutego 2017 r. w Rzeszowie odbyły się XII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon, które zgromadziły uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów, studentów oraz nauczycieli z samego Rzeszowa i okolicznych miejscowości.
logourNa Uniwersytecie Rzeszowskim ruszają bezpłatne, wieczorowe kursy plastyczne: szkice i studia rysunkowe aktu „z modela". Zajęcia są organizowane z myślą o wszystkich, którzy chcieliby spróbować swych sił w rysunku. Uczelnia zaprasza również tych kandydatów na studia, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na Wydziale Sztuki UR.
wspia rzeszow przemysl logo„Każdy może być Sherlockiem, czyli pierwszy Kryminalistyczny Escape Room” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zabawa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek na kampusie WSPiA w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia jest Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii działające na rzeszowskiej uczelni.
Edusalon logo1Jesteś w szkole średniej i nie wiesz jaką uczelnie wybrać? A może w tym roku zdajesz maturę i nie jesteś pewien jaki kierunek studiów będzie dla Ciebie najlepszy? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, koniecznie wybierz się na Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon w Rzeszowie, które odbędą się już 7 i 8 lutego.
Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim13 stycznia 2017 r. w godz. 15:00-21:00 w budynku Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza odbędzie się Pierwsza Podkarpacka Noc Biologów.
Centrum Analiz Kryminalistycznych na Politechnice RzeszowskiejNa podstawie zarządzenia rektora z 28 grudnia 2016 r. zostało utworzone Centrum Analiz Kryminalistycznych. Z inicjatywą utworzenia Centrum wyszli prorektorzy – prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz dr hab. inż. Grzegorz Masłowski prof. PRz. Kierownikiem tej jednostki organizacyjnej będzie dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz.