Edusalon logo1Jesteś w szkole średniej i nie wiesz jaką uczelnie wybrać? A może w tym roku zdajesz maturę i nie jesteś pewien jaki kierunek studiów będzie dla Ciebie najlepszy? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, koniecznie wybierz się na Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon w Rzeszowie, które odbędą się już 7 i 8 lutego.

Uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną polskich i zagranicznych szkół wyższych, wziąć udział w ciekawych warsztatach, a także kupić książkę na kiermaszu. W wydarzeniu bierze udział prawie 100 wystawców, w tym publiczne i prywatne uczelnie oraz szkoły z całej Polski, a także z zagranicy, m.in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji. Na targach pojawią się również przedstawiciele szkół policealnych, internetowych portali edukacyjnych, a także doradcy zawodowi, z których wiedzy i doświadczenia będą mogli skorzystać przyszli kandydaci na studia.
edukacja1
Podczas targów pojawią się również pracownicy naukowi rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. W ramach bloku „Lekcje inne niż zwykłe” odbędzie się kilka warsztatów, m. in.
  • lekcja chemii: Baw się z nami kolorami (Politechnika Rzeszowska),
  • lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl),
  • lekcja coachingu: Poznaj siebie przez swoje cele (Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie),
  • lekcja ekonomii: Negocjacje- czy tylko w biznesie? (Uniwersytet Rzeszowski),
  • lekcja kariery: studia w Anglii – zawody przyszłości (OXFORDON Studia w Anglii),
  • lekcja informatyki: Nieco o historii i współczesności „dużych” komputerów, (Politechnika Rzeszowska).
Specjalnie z myślą o maturzystach, którzy nie są pewni jakie studia powinni wybrać, pojawią doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Specjaliści pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze przyszłego zawodu. W ramach XII Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy blisko 4 tysiące książek.
EDU 063
Imprezę będzie można zwiedzać w godzinach: wtorek (7 lutego) 9.00-14.00, środa (8 lutego) 9.00-13.00. WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNY.