Dialog i doradztwo społeczne to nowa jakość humanistyki. Bezruch nie popłaca. Przekonał się o tym Faust, gdy zatrzymując się na chwilę, zaniechał dalszego rozwoju. Przekonują się też o tym polskie uczelnie. Kto nie jest atrakcyjny, ten przestaje się liczyć w walce o studenta. Nic więc dziwnego, że wyścig trwa, a polskie uczelnie "zbroją się" na potęgę, wzbogacają arsenał, tworząc nowe kierunki studiów. Wśród tych wartych polecenia z pewnością znajduje się Dialog i doradztwo społeczne. Tym, co wyróżnia ten kierunek jest bez wątpienia jego antropocentryczne podejście.


W trakcie studiów:
Najważniejszy jest drugi człowiek, dlatego stawia się go w centrum uwagi. Istotą dialogu i doradztwa społecznego jest nastawienie na pracę z ludźmi w duchu powszechnie akceptowanych wartości moralnych. Ten kierunek powinni wobec tego wybrać wszyscy ci, którym nie jest obca praca społeczna, ciężka i pełna wyzwań, ale dająca niezwykle dużo satysfakcji. Rozwiniesz wiele cennych umiejętności przydatnych w przyszłości. Studenci dialogu i doradztwa społecznego na pewno nie będą zawiedzeni. Program edukacji jest bardzo ambitny i niezwykle interesujący. Oprócz wiedzy z nauk społecznych (psychologii, socjologii, filozofii, itp.) oferuje cały arsenał nowoczesnych, specjalistycznych zajęć, przygotowujących do wykonywania konkretnych zawodów. Studenci mogą uczestniczyć m.in. w wykładach z psychologii społecznej, socjologii komunikacji społecznej, emisji głosu, sztuki argumentacji, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz etyki w zawodzie trenera, coacha, doradcy, mediatora. Program studiów kształci umiejętności przydatne w pracy z ludźmi. Duży nacisk kładzie się na komunikację, która jest przecież podstawą dialogu oraz na zarządzanie, tak niezbędne w doradztwie. 
 
Po studiach:
Na absolwentów czeka wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Znajdą zatrudnienie w szkołach, jako nauczyciele przedmiotu "wiedza do życia w rodzinie" lub w instytucjach i organizacjach o profilu społecznym. Tam sprawdzą się w roli doradców rodzinnych, asystentów rodzinnych, a nawet mediatorów, np. w procesach cywilnych. Ponadto osoby kończące ten kierunek uzyskają kwalifikacje do wykonywania zawodów trenera, doradcy public relations oraz mediatora. Dla absolwentów studiów licencjackich przewidziano możliwość kontynuowania nauki na dwuletnich studiach magisterskich.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->