Hotelarstwo, turystyka i sport

turystyczno_hotelarskieŁączą wiedzę z geografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi.
  
Studia dla osób aktywnych. Wiążą się z teoretycznym i praktycznym poznawaniem świata. Na studentów czekają wyjazdy, zajęcia fizyczne, ciekawe praktyki. Nie jest to jednak ciągłe podróżowanie, ale także zgłębianie wiedzy o miejscach, ich historii, geografii, kulturze, języku.
Mieszkam na południu Polski. Pracuję w hotelu znanej sieci, w sławnym polskim mieście. Za dwa lata kończę studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo. Chciałabym przekonać was, że warto studiować na tym kierunku studiów, bo można zdobyć bardzo cenne umiejętności, przydające się nie tylko w pracy, ale w ogóle w życiu. Moja przygoda z gastronomią i hotelarstwem zaczęła się zaraz po maturze. Przeglądając oferty uczelni, zauważyłam, że kierunek gastronomia i hotelarstwo jest jednym z najczęściej oferowanych. Praktycznie każda licząca się uczelnia w Polsce ma ten kierunek w swojej ofercie. Postanowiłam spróbować swoich sił i powalczyć o indeks. Wiem, że aby dostać się na te studia trzeba albo wykazać się wiedzą z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych podczas rozmowy kwalifikacyjnej, albo wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych (biologia i matematyka to kluczowe przedmioty), albo po prostu wypełnić kilka formularzy, wpłacić wpisowe i... czekać na rozpoczęcie roku akademickiego. Ja nie poszłam na łatwiznę. Dostałam się na gastronomię i hotelarstwo za pierwszym razem. Spotkałam tam niesamowitych ludzi, osoby obdarzone umysłami analitycznymi, rozumiejących matematyczne zawiłości, kochających podróże, znających doskonale geografię świata oraz historię, komunikatywnych i otwartych na zawieranie nowych znajomości; takich "ścisłych humanistów". To najlepszy profil dla chętnych do studiowania gastronomii i hotelarstwa.
Turystyka należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarowania we współczesnym świecie. Znajomość zasad funkcjonowania gospodarki turystycznej w Polsce i na świecie nabiera coraz większego znaczenia.
Krajoznawstwo i turystyka jest interdyscyplinarnym kierunkiem, łączącym wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, ze znajomością zagadnień społecznych oraz ekonomiczno-prawnych. Studia te Odpowiadają one na wzrastające wymagania klientów wobec organizatorów imprez turystycznych i krajoznawczych, zarówno co do jakości, jak i różnorodności oferty.

Kierunek Sport jest doskonały dla pasjonatów organizacji imprez sportowych i kulturalnych, lubiących kierować zespołem ludzi i osób aktywnych. Słuchacze studiów na kierunku Sport posiądą wiedzę z zakresu grup społecznych i funkcjonowania jednostki w różnych sytuacjach społecznych, organizacji i zarządzania instytucjami działającymi w sporcie powszechnym, a także tymi działającymi w sporcie kwalifikowanym, biologicznych uwarunkowań rozwoju człowieka oraz budowy ciała człowieka, fizjologicznych uwarunkowań rozwoju człowieka, fizjologii wysiłku fizycznego oraz medycyny sportu, ekonomicznych uwarunkowań rozwoju sportu, marketingu sportowego w instytucjach sportowych, jak i w przedsięwzięciach sportowych, instytucjonalizacji sportu.

Czy można poważnie traktować studia, na których jednym z przedmiotów lub nawet całym blokiem tematycznym są "Gry i zabawy"? Jeżeli odruchowo od razu masz zamiar odpowiedzieć "nie", lepiej zapoznaj się z treścią tego artykułu. Przekonasz się, że Turystyka i rekreacja to poważne studia, które mogą zapewnić świetny początek międzynarodowej kariery. Branża czeka na młodych, wykształconych i dynamicznych ludzi, którzy umieją znaleźć zastosowanie dla swojej głębokiej i rzetelnej wiedzy o hotelarstwie, różnych dziedzinach turystyki, wypoczynku i zarządzaniu usługami rekreacyjno - turystycznymi.

To studia, dzięki którym nauczysz się przygotowywać uczniów różnych typów szkół do uczestnictwa w kulturze fizycznej. Wychowanie fizyczne, to nie tylko sport. Ważną częścią tego kierunku jest także wiedza o edukacji oraz zajęcia kształtujące umiejętności nauczycielskie.