wsiiz logo„Nakręć się na studia”, pod takim tytułem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich. Pierwsza edycja szkolenia ruszy już za kilka dni.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. o pracy ze sprzętem wideo oraz sposobach tworzenia scenorysów do swoich materiałów wideo, a także krótkich materiałów filmowych, takich jak wywiad, reportaż, etiuda.


- Uczestnicy naszych spotkań znajdą odpowiedź m.in. na pytania: Jak tworzyć angażujące filmy wideo, które staną się hitem YouTube? Jak przygotować storybordy, które pomogą stworzyć dobre filmy? Jak nagrywać, by mieć materiał do zmontowania filmu? I w końcu jak montować film używając nowoczesnego oprogramowania? – informuje Agata Warywoda, koordynatorka warsztatów „Nakręć się na studia”.
Zdjecie
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich, a zwłaszcza maturzystów. Zajęcia będą prowadzić eksperci związani z dziennikarstwem. Warto dodać, że rzeszowska WSIiZ jest liderem w kształceniu na kierunkach związanych z mediami, m.in. jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu oraz jedna z nielicznych uczelni w Polsce realizuje seminaria doktoranckie z tego obszaru.  

- Warsztaty organizowane przez WSIiZ są skierowane do tych osób, które chcą sprawdzić, czy mają predyspozycje do pracy w mediach i reklamie, a także do maturzystów, którzy swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z nowoczesnym dziennikarstwem i nowymi mediami – dodaje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ

W tym roku organizatorzy przewidują dwa terminy zajęć: 25-28 czerwca oraz  9-12 lipca 2018. Zgłoszenia przyjmowane są kolejno do 21 czerwca oraz 5 lipca. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na portalu.