wspia rzeszow przemysl logo„Każdy może być Sherlockiem, czyli pierwszy Kryminalistyczny Escape Room” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zabawa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek na kampusie WSPiA w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia jest Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii działające na rzeszowskiej uczelni.

Podczas zabawy studenci będą mogli w praktyce wykorzystać i zweryfikować wiedzę zdobytą podczas studiów. W pierwszym Kryminalistycznym Escape Room w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej uczestniczyć będą drużyny złożone ze studentów uczelni. Scenariusz gry przygotowali studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii w WSPiA: Magdalena Trzaska, Izabela Łyszczarz, Piotr Mantel oraz Maciej Piotrowski.

Jak tłumaczy Magdalena Trzaska cała zabawa rozpocznie się w Patio WSPiA. – Tam studenci otrzymają pierwszą wskazówkę, która doprowadzi ich do kolejnych służących rozwiązaniu zagadki – mówi studentka. Muszą jednak pamiętać, że wszystko, co znajdą po drodze może im pomóc. Zagadki, które będą do rozwiązania, nie są ani oczywiste, ani proste, a czasami mogą nawet zmylić uczestników – dodaje.

– Tu czeka ich duże zaskoczenie, gdyż zamiast stać się bohaterami, którzy rozwiązali zagadkę, zostaną „przyłapani na gorącym uczynku”. Zamknięci w pokoju będą musieli udowodnić, że to nie oni zabili. I tu właśnie zaczynie się Escape Room. Studenci na podstawie kolejnych podpowiedzi będą musieli znaleźć winnego. Dopiero wtedy będą mogli opuścić zagadkowy pokój – zdradza Piotr Mantel.

Pierwszy Kryminalistyczny Escape Room w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej pod hasłem „Każdy może być Sherlockiem” odbędzie się w najbliższy poniedziałek 16 stycznia 2017 r. Początek w Patio Uczelni o godzinie 10:00.